Bekir ALANOĞLU
Kurum Müdürü
RESMİ KURUMLAR

MEVCUT DURUMU

Gökçeada Eğitim ve Dinlenme Tesisleri motel tarzında 6 blok olarak inşa edilmiş olup, 70 oda 210 yatak kapasitelidir. Odalarda buzdolabı, televizyon, telefon, sıcak su tesisatı bulunmaktadır. Kolaylıklar ünitesi olarak inşa edilen 7. blokta ise mutfak, revir, soğuk hava deposu, yemekhane, idare birimleri, kantin, çay ocağı ve çamaşırhane bulunmaktadır. Tesislerde ayrıca diskotek, alakart bölümü, basketbol ve voleybol sahası, heliport, çocuk parkı, çay bahçesi ve otopark alanı bulunmaktadır.

TESİSLERİN İŞLETİLMESİ

Gökçeada Eğitim ve Dinlenme Tesislerinin mülkiyeti Adalet Bakanlığı İdari ve Mali İşler Dairesi Başkanlığına aittir. Tesislerden faydalanmak isteyenlerin müracaatlarının değerlendirilmesi, yemek ve yatak ücretlerinin belirlenmesi, Tesislerin sezon açılış ve bitiş tarihleri ile dönem tarih aralıklarının belirlenmesi işlemleri İdari ve Mali İşler Dairesi Başkanlığınca yürütülmektedir. Tesislerin işletmeciliği Çanakkale Açık Ceza İnfaz Kurumu İşyurdu Müdürlüğünce yapılmaktadır. Kamp dönemlerinde 1 2. Müdür, 1 İnfaz ve Koruma Başmemuru, 2 Aşçı, 2 Teknisyen ve İdari işleri yürütmek üzere 10 İnfaz ve Koruma Memuru ile 35 hükümlü tesislerde görev yapmaktadır. Tesislerde her yıl yaklaşık olarak 3 ay süre ile 7’şer günlük dönemler halinde hizmet verilmekte olup, her dönem ortalama 190 kişi tesislerden faydalanmaktadır.

 

REZERVASYON İÇİN 0 312 219 43 26 ARAYINIZ.

 SİTEMİZİ
 
T.C. Adalet Bakanlığı Çanakkale Açık Ceza İnfaz Kurumu Resmi Web Sitesi © 2015 Tüm Telif Hakları Saklıdır.Bu Sitede ki İçerikler, İzinsiz olarak Kopyalanamaz Kaynak Gösterilemez ve Yayınlanamaz.